0

Sześć cali perfekcji

 

Żółte buty Timberland to ikona. Powstały ponad 40 lat temu i od tego czasu są udoskonalane, a my możemy nosić coraz lepsze ich wersje. Niezmienna zostaje znana na całym świecie linia buta oraz legendarna jakość kojarzona z marką Timberland. Dowiedzcie się co takiego mają w sobie sławne Yellow Boot.

 

 

Jakość poziom HARD

 

Tym co wyróżnia żółte Timberlandy jest najwyższa jakość wykonania. Na początek skóra – piękny, wodoodporny nubuk pofarbowany na kolor dojrzałej pszenicy.

Podeszwę formowaną wtryskowo na stałe połączono z cholewką co zapobiegło przedostawaniu się wody do wnętrza. Perforacja podeszwy chroni przed poślizgiem zapewniając bezpieczne poruszanie się również w trudnym terenie.

Wewnętrzna wkładka butów zapewnia właściwe wsparcie i komfort podczas chodzenia niwelując wstrząsy i amortyzując stopę tak, że nie będziesz czuł zmęczenia nawet po całym dniu chodzenia w Yellow Boot. Dodatkowy komfort zapewni oddzielnie wszyty zapiętek. Cholewka zszyta jest trwałymi nylonowymi nićmi, które przez lata zachowają swoją trwałość, nie przetrą się ani nie zapleśnieją.

 

Gwiazda mimo woli

Buty wcale nie powstały z myślą o wybiegach i pokazach mody. Ich twórca chciał dać ciężko pracującym robotnikom Nowej Anglii obuwie, które pozostanie suche nawet podczas prac na zewnątrz. Projektując je myślano wyłącznie o ich funkcjonalności, nie było tu mowy o żadnym modowym snobizmie.

Świat mody odkrył jednak Yellow Boots i buty błyskawicznie zyskały miano ikony. Klasyczne Timberlandy trafiły do sklepów, na najdroższe ulice wielkich miast i na stopy ludzi z całego świata.

Dziś buty te symbolizują wzorniczy nonkonformizm, odwagę w odrzucaniu utartych schematów i stanowią rdzeń tego co nazywany modą uliczną. Rozmach, brak zasad, łączenie sprzecznych na pozór elementów, do tego właśnie idealnie nadają się żółte Timberlandy.

Kochają je Rihanna, Pharell Williams, kochamy je my. Wejdź do elitarnego świata Yellow Boot i kup sobie wersję, która najbardziej Ci odpowiada, u nas, na butyjana.pl.

 

 

Ciekawostki

Klasyczne modele Yellow Boot mają 6 cali wysokości, wykonane są z 39 elementów, a pierwotnie nazwane zostały Timberland, która to nazwa przekształciła się w oznaczenie całej marki, a ikoniczne trapery zyskały rozpoznawalne na całym świecie miano Yellow Boot.

 

Justyna Borcz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *