4

Jeśli trekkingi GORETEX to tylko Nike Rongbuk Mid Gtx !!!

NIKE-RONGBUK-MID-GORETEXTak na szybko wypadałoby wyjaśnić tym nie wtajemniczonym czym jest Goretex – a mianowicie jest niczym innym specjalistyczną technologią stosowaną w obuwiu trekkingowym ( i nie tylko :) ) która sprawia że nasze stopy pozostają suche a zarazem dobrze wentylowane nawet w najtrudniejszych warunkach. Co ciekawe specjalna struktura membrany GTX pozwala na odprowadzanie wilgoci na zewnątrz butów przy jednoczesnym zapobieganiu przedostawania się jej do środka. Takie rozwiązanie pozwala również na zapewnienie odpowiedniej wentylacji naszych stóp.

NIKE-RONGBUK-MID-GTX

Jednym z lepszych modeli butów trekkingowych w którym została zastosowana membrana GTX jest model z kolekcji Nike Rongbuk Mid GTX. Te buciki to oferta skrojona idealnie na miarę każdego przeciętnego użytkownika – optimum ceny i jakości. Wysokiej jakości materiały, konstrukcja i wykończenie stoją na wysokim poziomie, to wszystko sprawia że kolekcja Rongbuk stała się bardzo popularna. Jeżeli poszukujecie dobrego obuwia trekkingowego w przystępnej cenie –  polecamy ten właśnie model – został sprawdzony przez wielu i wielu sobie go zachwala. Do podstawowych zalet Nike Rongbuk Mid GORE-TEX można zaliczyć:

  • ich nie przemakalność – membrana GORE-TEX
  • odpowiednio lekką i wytrzymałą konstrukcję cholewki która jest połączeniem naturalnej skóry i materiałów syntetycznych
  • wytrzymałą na zużycie podeszwę zewnętrzną wykończoną bieżnikiem który zapewnia przyczepność nawet w najtrudniejszym terenie
  • zastosowanie elastycznego materiału w podeszwie środkowej co poprawia komfort użytkowania
  •  zastosowanie przedniej okładziny nosków która ma za zadanie chronić przed zużyciem i urazami
  • odpowiednie dopasowanie obuwia do stopy

Oczywiście można zainwestować większą gotówkę w buty trekkingowe innych producentów, lub specjalistyczne, jeśli jednak nie planujecie wyprawy na Mount Everest a po prostu lubicie pobiegać chociażby po naszych Bieszczadach te buciki sprawdzą się idealnie – polecamy.

 

Maciej Surowiec

Autor Google+:

4 Comments

  1. Jedne z lepszy trekkingów z gortexem, mam parę i bardzo sobie chwalę pomimo i niż nie jestem fanem oklepanych do obrzygania najków !!!

  2. Mam te buty, ma je mój kuzyn i ma je moich dwóch znajomych (inny kolorek co prawda ale to chyba nie gra roli) wszyscy jestesmy naprawdę zajebiście zadowoleni, buty rzeczy wiście nie przemakają membrana Goretex sprawdza się perfekcyjnie Nike Rongbuk Mid GTX to naprawdę najlepsze trekkingi w tej cenie, nie widzę innych za te pieniądze – oczywiście można dostać lepsze za kilka, może kilkanaście stów więcej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *