Jean René Lacoste i jego buty z krokodylem.

Kim był Jean René Lacoste ? – był utytułowanym francuskim tenisistą urodzonym w 1904 roku i biznesmenem – założycielem dobrze nam znanej marki Lacoste produkującej odzież i obuwie sportowe. Wszystko zaczęło się w 1926 roku kiedy podczas turnieju US Open założył białą koszulkę szyta z francuskiej bawełny. Biała prosta koszulka z krótkim rękawem była czymś zupełnie nowym – niespotykanym w świecie przyjętych tenisowych standardów tenisowej mody tamtych lat.

Jean René Lacoste

Jean René Lacoste

Sukcesy odnoszone na kortach tenisowych całego świata w latach 1926 – 27 skłoniły młodego francuza do wypuszczenia sygnowanej serii białych koszulek z francuskiej bawełny w 1933 – które cieszyły się ogromną popularnością rewolucjonizując tenisową modę lat międzywojennych. Zapytacie pewnie – ale skąd się wziął krokodyl/aligator ??? – otóż Jean Lacoste na każdym z turniejów widywany był ze swoją ulubioną teczką wykonaną ze skóry aligatora – amerykańska prasa bardzo szybko podchwyciła ten fakt obserwując ogromne sukcesy młodego tenisisty – francuza nadając mu przydomek “the Aligator” – który miał również symbolizować jego ogromną zawziętość podczas gry. Lacoste bardzo spodobało się jego nowe przezwisko na tyle aby poprosić swojego przyjaciela o stworzenie loga w postaci krokodyla/aligatora, które później kazał wyhaftować na serii swoich koszulek. Z czasem marka Lacoste zyskiwała coraz większą popularność, przyczynił się do tego z pewnością Jack Kramer (utytułowany tenisista uważany za najlepszego gracza w historii tenisa)  który w swojej autobiografii umieścił na swojej liście najlepszych tenisistów wszech-czasów Jean Lacoste  na 21 miejscu. Marka zdobyła światową popularność w latach 80-tych dwudziestego wieku, głównie jako producent obuwia i odzieży sportowej.  Tak wygląda pokrótce historia butów z krokodylem, które polecamy i wam ponieważ naprawdę są warte uwagi, zapraszamy na Butyjana.pl – zobaczcie nowości z Lacoste.

Z naszą ofertą możecie zapoznać się również w naszych sklepach stacjonarnych w Rzeszowie w Centrum handlowym Respan oraz Galerii Nowy Świat. Oto kilka zdjęć naszej ofert z salonu w Nowym Świecie.

buty Lacoste Lacoste Rzeszów sklep Lacoste

buty-lacoste-1024x630

Maciej Surowiec

Autor Google+: