0

Jak działa pianka Skechers Memory Foam

 

Każda z wiodących globalnych marek intensywnie pracuje nad technologiami sprawiającymi, że użytkowanie buta jest maksymalnie komfortowe. Symbioza miękkości i komfortu ze skutecznym wsparciem i bezpieczeństwem – to ideał, do którego dążą firmy. Skechers – amerykański gigant obuwniczy, których zdobywa przebojem serca Polek i Polaków postawił na kosmiczne technologie. Dowiedzcie się więcej o tajemniczej piance z wkładek Waszych ulubionych Skechersów.

 

 

 

Pamiętliwa pianka

Wkładki w butach marki Skechers posiadają Memory Foam – to specjalna pianka, która dostosowuje się do kształtu stopy i „zapamiętuje” go. Materiał powstał na potrzeby NASA, upowszechnił się jednak i dziś kosmiczne technologie możemy mieć we własnych domach. Dotyczy to choćby najnowocześniejszych materacy do spania, oraz …butów.

Skechers w twórczy sposób dostosował surowiec do swoich potrzeb. Udało się uzyskać substancje, która jest miękka i przyczepna oraz odporna na odkształcenia jednocześnie. Te na pozór wykluczające się cechy mają wkładki butów Skechers.

 

Jak to działa?

Bierzemy piankę zapamiętującą kształt pod lupę lub nawet … mikroskop. W powiększeniu widzimy duże cząstki, przestrzenie miedzy nimi wypełnione są gazem. Taka kombinacja miękkiego i twardego wyposaża piankę w cechy, których potrzebujemy – czyli miękkość i natychmiastowa reakcja na nacisk, absorbowanie wstrząsów i maksymalny komfort, a następnie – po ustąpieniu nacisku stop na wkładkę jej powrót do pierwotnego stanu. To działa – od zadowolonych klientów wiemy, że chodzenie w Skechersach porównują do stąpania po chmurce. Materiał jest trwały – to znaczy, że ilość cykli po których pianka bez trwałego ugniecenia powróci do swojego pierwotnego kształtu jest liczona w tysiącach.

Warto również wiedzieć, że Skechers ma w swojej ofercie około trzydziestu typów wkładek Memory Foam – dostosowując się do potrzeb klientów firma miesza w różnych proporcjach składniki pianki tak, aby otrzymać materiał, w którym priorytetem jest maksymalny komfort i miękkość albo taki, w której priorytetem jest wsparcie (takie wkładki mają ma przykład Skechersy dla dzieci). Chcecie mieć na stopach kosmiczne technologie? Zobaczcie naszą ofertę butów marki Skechers.

 

 

 

Justyna Borcz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *