Buty sportowe

Dlaczego je lubimy ?

Zobacz całą ofertę butów sportowych na butyjana.pl

Buty sportowe jest to najwygodniejszy rodzaj obuwia. Spotyka się już je na nogach nie tylko panów, ale także i pań, które równie mocno upodobały je sobie. W chwili obecnej w czołówce firm produkujących najlepsze i najtrwalsze obuwie sportowe uplasowały się takie jak: Nike, Adidas, Asics, Puma, Reebok, Lacoste. Oczywiście nie tylko one zajęły się wyrobem butów sportowych, ale zdecydowanie produkty tych marek przypadły klientom sklepów sportowych do gustu. Niejednokrotnie posiadałem buty właśnie niektórych z wyżej podanych marek i szczerze przyznam, że rewelacyjnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Zazwyczaj mają bardzo oryginalny wygląd. Wykonane są z materiałów najwyższej jakości, co utwierdza nas w tym, że nie jest to wydatek na miesiąc, ale długotrwała inwestycja. Są także niesamowicie wygodne, czym także kieruje się nie jeden kupiec w wyborze “obuwia idealnego”, starając się dostosować je do swoich potrzeb czy wymagań.

Fenomen Air Max

Uważam, że dobrze jest przyjrzeć się jednemu z modeli butów firmy Nike, a mianowicie Nike Air Max. 90. Producent zatroszczył się, aby klient otrzymał towar na najwyższym poziomie. Model ten wzbogacony został o odkrytą poduszkę powietrzną, która zwiększa amortyzację stopy i zapewnia jej tym samym większy komfort. Cechuje się także niebanalnym i nieprzeciętnym wyglądem, co jest kolejnym plusem. Słyszałem już naprawdę mnóstwo pochlebnych opinii na ich temat i sądzę, że Nike Air Max 90 to model godny uwagi. Jednak- jak już wspomniałem na początku, nie tylko mężczyźni uwielbiają sportowe obuwie. Znajdziemy obecnie szerokie grono pań, które na co dzień także wybierają ten rodzaj butów. Producenci zadbali o to, aby i płeć piękna miała szeroki wybór modeli, fasonów czy kolorów. Jak wszyscy wiemy kobieta zmienną jest, dlatego też w szafach miłośniczek tych butów znajdziemy wiele przeróżnych modeli. Rozpoczynając na krótkich Nike Capri, a kończąc na wysokich Nike Blazer. Do sklepów zaczyna wchodzić kolekcja wiosenna, nie tylko odzieży, ale także butów. W tym sezonie numerem jeden będą pastele, jestem więc pewien, że producenci obuwia zaczerpną “trendu” i obuwie dla pań będzie odznaczało się piękną, kolorową gamą barw. Myślę, że alternatywa ta zdecydowanie przypadnie im do gustu.

Nike vs Adidas – które lepsze ?

Teraz chciałbym co nie co napisać o dwóch firmach, które stały się popularne na całym świecie: Nike i Adidas. Nike jest to amerykańska firma założona w 1964r. Jej nazwa pochodzi od greckiej bogini zwycięstwa. Jest ona znana zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych osób. Ciekawostką jest to, że w 2003r. marka wykupiła firmę Converse. Od czasu założenia, Nike stopniowo zdobywało popularność i sławę, a dziś cieszy się naprawdę dobrą opinią. Teraz przybliżę wam konkurencyjną markę. Adidas to niemiecka firma, założona w 1924r. Nazwa pochodzi od zdrobnienia imienia założyciela. Od czasu założenia nowych miłośników obuwia tej firmy ciągle przybywa. Jest ona bardzo znana i lubiana. Ciekawostką jest to, że 1948r. uległa podziałowi na: Adidas i Puma. Osobiście podoba mi się to, że właśnie dzięki konkurowaniu ze sobą, zarówno Nike, jak i Adidas zaskakują nas oryginalnymi modelami, bardzo wysokiej jakości. Myślę, że jest wielu naprawdę oddanych “fanów” obuwia sportowego, którzy ciągle śledzą nowe trendy, tym samym posiadając w szafie niejedną parę. Jednak dość częstym zjawiskiem kupna wyżej wspomnianych butów jest podążanie za modą. Sądzę, że jest to jednak dobre zjawisko, gdyż bardzo często dzieje się tak, że osoba, która zakupiła te buciki ze względu na modę, przekona się do danej firmy i sama dołączy niezwłocznie do jej miłośników. Niejednokrotnie wiele osób decydując się na sportowe obuwie, kupuje te do uprawiania różnych sportów np. biegania. Wszyscy przecież wiemy, że sport to zdrowie dlatego też producenci zadbali o to, aby buty tej kategorii zachęciły miłośników lekkoatletyki do sięgnięcia również po inne modele. Zdecydowanie w tej dzieci przoduje firma Asics. To właśnie jej obuwie cieszy się największym uznaniem. Składa się na to kilka czynników. Firma wzbogaciła swoje buty w przeróżne systemy, które mają na celu np.neutralizować wstrząsy podczas fazy lądowania, obniżać wagę całej konstrukcji podeszwy oraz dopasowywać wnętrze buta do kształtu stopy.

Kiedyś a dziś

Obecnie butów sportowych nie zakłada się już tylko na spacer, lub do przeróżnych zabaw czy gier sportowych, ale także na zakupy, do pracy itp. Są często nieodłącznym elementem codziennego ubioru. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na produkty, które po krótkim użytkowaniu nie będą nadawały się już do niczego. Warto zainwestować większą sumę, ale ponosić to zdecydowanie dłużej. Buty firm, o których napisałem wam dość sporo (jednak można pisać o nich dużo, dużo więcej) oferują klientom bardzo wygodne, oryginalne buty, w których każdy poczuje się komfortowo. Z własnej wiedzy i własnego doświadczenia, powiem wam, że buty sportowe są moim numerem jeden i naprawdę polecam je każdemu, kto nie miał jeszcze z nimi styczności.

Jan Baldyga

Autor Google+: