Buty New Balance – jakość, wygoda i zadowolenie klienta przede wszystkim !!!

No tak prędzej czy później musieliśmy dojść i do nich – amerykańskiego molocha, producenta obuwia sportowego marki New Balance. Postaramy się pokrótce (co nie będzie proste) opisać historię powstania i produkcji butów New Balance.

Wszystko zaczęło się w 1906 roku, w Bostonie, w stanie Massachusets, USA, kiedy to brytyjski emigrant William J. Riley z chęci pomocy ludziom odczuwającym dyskomfort z powodu wszelkiego rodzaju wad stóp wynalazł sposób zastosowania łuku wspierającego w obuwiu. Implementacja jego idei w butach codziennego użytku zaowocowała w efekcie dużą poprawą komfortu odczuwanego przez ich użytkowników. Buty New Balance znalazły dużą grupę odbiorców nie tylko pośród sportowców lecz także np. ludzi o stojącym trybie pracy, dla których wygodne buty były czymś więcej niż zachcianką. Wkrótce William zatrudnił Artura Hall’a jako sprzedawcę, który w niedługim czasie stał się wspólnikiem założyciela marki obuwniczej New Balance. Wspólnie kontynuowali pracę nad udoskonalaniem produkowanych przez siebie butów kładąc przede wszystkim ogromny nacisk na komfort, wygodę ich używania i satysfakcję klienta

Początek dużego  przełomu nastąpił w 1960 roku kiedy producent butów sportowych New Balance wypuścił na rynek swój najnowszy model butów “Trackster”, które jako pierwsze na świecie buty biegowe dostępne były w różnych szerokościach. Sprzedaż jednak nadal nie powalała na kolana, miało to jednak ulec zmianie w 1972, kiedy Jim Davis wykupił firmę. Jim wspólnie z żoną – Anną rozwijali markę obuwniczą NB kontynuując tradycję firmy, która kładła szczególny nacisk na jakość produktu i przyjazne podejście do swoich klientów, co zaowocowało w efekcie rozszerzeniem ich oferty sportowych butów do biegania i znacznego zwiększenia sprzedaży. Anna i Jim idealnie wpasowali swoją ofertę sportowych butów biegowych w czasie, lata 70-te były w Bostonie i  USA okresem wielkiego boom’u na bieganie. Od tej pory firma zaczęła rozwijać się bardzo dynamicznie systematycznie zwiększając poziom jak i zasięg swojej sprzedaży.

Mamy nadzieję że nie zanudziliśmy was, jeżeli nie to zapraszamy do zapoznania się z naszą oferta obuwia New Balance – zapraszamy.

Oto kilka propozycji które możecie nabyć również w naszych sklepach stacjonarnych w Rzeszowie w CH Respan oraz Galerii Nowy Świat.

buty New Balance damskie Rzeszów butyjana

New Balance Rzeszów

Oferta archiwalna ze sklepu Butyjana.pl z 2013 roku.

buty-new-balance-1024x674

Maciej Surowiec

Autor Google+: